top of page
bgImage

tt

Kapu pieminekļi

Kapu pieminekļi, akmens krusti, kapu kopiņu apmales un soliņi ir pamatlietas, kas tiek asociētas ar rūpīgi izveidotu kapavietu. Mūsu tautas tradīcijās jau izsenis kapu kultūra bijusi svarīga. Ikvienam ir skaidra piemiņas nozīmība. Tas ir veids, kā turpinām attiecības ar mums dārgu aizgājēju. Veltot pieminekli aizgājējam, tiek godināts viņš un viss viņa mūža gājums. Tā viņam pēc ieiešanas mūžībā tiek pateikts, cik viņš tuvajiem bijis svarīgs un mīļš.

 

KAPAKMEŅU IZGATAVOŠANA

Mūsu meistari pret savu darbu attiecas ar lielu pietāti. Viņi apzinās, ka kapu pieminekļi ir kaut kas vairāk par apstrādātu akmeni. Tā kā piemineklis kalpo cilvēka piemiņai, tam ir jābūt mazam mākslas darbam, izgatavotam ar lielu rūpību. Mūsu prasmīgie meistari izgatavos pieminekli gan pēc klienta individuāli veidotām skicēm, gan radīs dizainu paši, ievērojot klienta vēlmes.

KAPA PIEMINEKĻA FORMA

Ir plašas iespējas izvēlēties pieminekļa formu. Izgatavojam kvadrātveida, apaļus, figurālas formas un tradicionālus pieminekļus, atstājot akmens dabiskās aprises. Izstrādājam arī dažādus dizainus, pievienojot piemineklim citas krāsas vai materiāla elementus. Biežāk tiek izmantots granīts pelēkā, melnā vai brūnā krāsā, bet ir pieejami arī retāk izmantoti toņi.

AUGSTVĒRTĪGS MATERIĀLS

Strādājam ar augstvērtīgu granītu, kas nodrošina ilgāku kalpošanas laiku un lielāku noturību pret laikapstākļu un cita veida vides ietekmi. Ja nepieciešams, kapa kopiņas elementu veidošanai izmantojami citi materiāli, piemēram, laukakmens, koks, marmors vai bronza.

Kapavieta vēsturiski kļuvusi par zīmi šai saulē palikušo cieņai pret zaudēto tuvinieku. Kapa kopšana – par veidu, kā pieminēt aizgājēju un sargāt dārgās atmiņas par viņu. Izvēloties pieminekli un citus kapavietas ansambli veidojošos elementus, cilvēks it kā veic sēru rituālu, kas palīdz atvadīties. Mūsu uzdevums ir klientu atbalstīt šajā skumjajā procesā. Tāpēc savam darbam pieejam ar lielu godbijību.

 

GRAVĒŠANA UZ KAPAKMENS

Pie mums kapu pieminekļi tiek arī rūpīgi gravēti. Tekstu veidošanai piedāvājam vairākus burtu veidus un dažādas krāsas. Mūsu izmantotā gravēšanas tehnika nodrošina akurātu un precīzu gravējumu. Uz pieminekļa iespējams veidot dekoratīvu ornamentu, zīmējumu, kā arī aizgājēja portretu. Varam veikt jebkādu gravējumu pēc klienta izvēlētas skices vai fotogrāfijas.

SKAISTA PIEMIŅA

Mēs strādājam atbildīgi un rūpīgi, lai katrs klients varētu ar cieņu un mīlestību pieminēt savu tajā saulē aizgājušo tuvinieku. Zaudējot dārgu cilvēku, viņa atdusas vietas kopšana ir viens no veidiem, kā atkal būt viņa tuvumā. Kalpojam tam, lai cilvēkiem viņu sērās būtu pēc iespējas mazāk rūpju, veidojot vietu tuvinieka piemiņai.

Kapa piemineklis ar gravējumu paraugiem

Galerija

Mūsu galerijā Jūs varat apskatīt pieminekļu formas, kuras mēs izgatavojam mūsu darbnīcā. Ir iespēja izgatavot piminekli arī pēc individuāla pasūtījuma, dažādās formās un krāsās.

KVADRĀTVEIDA KAPU PIEMINEKĻI

KAPU PIEMINEKĻI TRADICIONĀLĀ FORMĀ

DIZAINA KAPU PIEMINEKĻI

GRAVĒŠANA UZ KAPAKMENS

KAPU PIEMINEKĻI FIGURĀLAS FORMAS

KAPU PIEMINEKĻI APAĻA FORMA 

bottom of page